Server o hrách na PC , PS,X-BOX

Odkazy

Archív

Štatistika

TOPlist

» Playstation

Everybody's Tennis

Obrázok “http://img.sector.sk/files/recenzie%5C20073101819%5Cevtennis_title-m.jpg” sa nedá zobraziť, pretože obsahuje chyby.
Tvorcovia obľúbenej série Everybody´s Golf sa rozhodli výraznejšie zabodovať aj na ďalšom športovisku, ktoré doteraz výhradne okupovala spoločnosť Nintendo.
Tvorcovia obľúbenej série Everybody's Golf sa rozhodli výraznejšie zabodovať aj na ďalšom športovisku, ktoré doteraz výhradne okupovala spoločnosť Nintendo. Everybody's Tennis je tenisová hra od Sony s ambíciou poraziť nielen infantilne vyzerajúcu konkurenciu s Mariom a inou háveďou v názve, ale aj seriózne tenisové simulátory, čo je dosť veľký cieľ pre takto detsky vyzerajúcu hru. Nedajte sa odradiť farebnou manga grafikou, tento Písanie preview je v mnohých prípadoch otrava, ale Everybody's Tennis som si vychutnal a už dávno som nemal taký radostný a povznesený pocit pri „detskej“ hre, ktorá vôbec nie je len pre deti, ale dokáže zabaviť aj opačnú vzorku, ktorou sú možno aj hard core PC hráči. Netreba sa len báť tej farebnej anime grafiky a „Nintendo“ hudby. Pokiaľ sa nič výraznejšie nepokazí počas dokončovacích prác, tak by sa mohlo jednať o slušný titul, na ktorý si ešte aj po rokoch spomeniete.titul má zjavne veľký potenciál zaujať široké masy fanúšikov bieleho športu a zabaviť na dlhé mesiace. Teda má niečo, čo mnohým aktuálnym hitom zvučnejších mien chýba – veľkú životnosť.Priznám sa, že som hre nedával moc veľkú šancu, keď som si preberal preview disk. Osobne som odohral už veľa podobných hier (aj keď na konkurenčnej platforme) a viem, že BigN sa ťažko kopíruje. Dokonca mi prebehlo hlavou niečo ako, že sa jedná len o pokus vymlátiť prachy z úspešnej golfovej licencie „Everybody´s...“ Ale zjavne platí, že keď niekto niečo robí nielen za peniaze, ale aj s láskou a radosťou, tak tieto energie prenesie aj do plodov svojej práce.


Everybody's Tennis ponúka rozhranie a ovládanie prispôsobené širokým vrstvám hráčom, takže žiadneho záujemcu neodradí prílišnou komplikovanosťou alebo hraním sa na niečo viac, ako naozaj je. Tu naozaj nejde o fotorealistickú grafiku alebo zbytočné vymýšľanie nových mutácií už beztak mnohokrát bizarných variácií na tenis. Táto hra vám ponúka presne to, čo unavený mozog a telo stereotypom a rutinou ubitého študenta/baníka/ženy v domácnosti potrebuje ako soľ a tou je instatná hrateľnosť a naozaj jednoduché ovládanie.


Hra v plnej verzii ponúkne určite viac, ako som mal možnosť testovať, ale aj keby to rovno všetko vyhodili a nechali, čo je tam teraz, tak by sa malo jednať o záležitosť, ktorú sa asi oplatí kúpiť. Na výber máte spočiatku len dve postavičky s rôznymi atribútmi, ale ponuka sa časom rozšíri. Vašimi protivníkmi budú spočiatku rovnakí začiatočníci ako vy, ale postupom času nielen vaše schopnosti budú narastať. Ovládanie je samozrejme alfou a omegou pri športových hrách zameraných na presnosť, rýchle reflexy a taktiku a pri Everybody's Tennis sa podarilo na jednotku. Jeho hlavným tromfom je intutívnosť. V praxi to znamena, že všetky odpaly, podania a smeče menia rýchlosť presne podľa vášho citu pre dynamiku hry.Už samotné podanie je síce jednoduché, ale kľudne ho môžete pokaziť vďaka zlému načasovaniu alebo umiestneniu loptičky na protivníkovu časť ihriska. Samotný výber smerovania odpalu ovládate analógovým ovládačom a zžijete sa s ním behom pár minút. Efektívnosť načasovania vám ukazuje malá ikonka nad hlavou postavičky. Miesto dopadu je na oboch stranách ihriska vyznačené červeným bodom, ale túto vychytávku môžete kedykoľvek vypnúť, takže keď sa cítite, že nepotrebujete pomoc, môžete ísť na to hneď zostra. Jej používanie však spočiatku dokáže preklenúť úvodný nezdar pri menej skúsených hráčoch a navodzuje tak pocit, že nie je tak ťažká, ako naozaj je .

Poteší aj variabilita prostredí, ktoré sú napriek jednoduchej grafike, milé a naozaj pestré. Veľkú radosť mnohým párty hráčom určite spôsobí aj intutívny režim opakovaných záberov, v ktorom si môžete okamžite a do sýtosti vychutnať potupnú prehru vášho protihráča naozaj z mnohých záberov. Ponuka herných režimov nie je v tejto verzii nejaká pestrá a netuším, či bude viac rozšírená neskôr, ale klasický turnaj a nezáväzné pinkanie musí stačiť podľa mňa každému. Skôr mám dojem, že je dôležitejšie, aby ste vedeli, že táto hra vás nadlho udrží pred televízormi a naozaj sa nejedná len o vykrádanie licencie.
Písanie preview je v mnohých prípadoch otrava, ale Everybody's Tennis som si vychutnal a už dávno som nemal taký radostný a povznesený pocit pri „detskej“ hre, ktorá vôbec nie je len pre deti, ale dokáže zabaviť aj opačnú vzorku, ktorou sú možno aj hard core PC hráči. Netreba sa len báť tej farebnej anime grafiky a „Nintendo“ hudby. Pokiaľ sa nič výraznejšie nepokazí počas dokončovacích prác, tak by sa mohlo jednať o slušný titul, na ktorý si ešte aj po rokoch spomeniete.
Žádné komentáře