Server o hrách na PC , PS,X-BOX

Odkazy

Archív

Štatistika

TOPlist

» Playstation

Secret Agent Clank

Obrázok “http://img.sector.sk/files/recenzie%5C200871410437157%5Cagentclank_title-m.jpg” sa nedá zobraziť, pretože obsahuje chyby.
Keď je mesto v plameňoch, galaxia na pokraji zničenia, ľudstvo tesne pred vyhubením, prichádza hrdina. Kto mu ale zachráni kožu, keď je neprávom obvinený a bez milosti hodený do väzenia? No predsa jeho spoločník!
Keď je mesto v plameňoch, galaxia na pokraji zničenia, ľudstvo tesne pred vyhubením, prichádza hrdina. Kto ale zachráni hrdinovi kožu, keď je neprávom obvinený z krádeže najväčšieho drahokamu a bez milosti hodený do väzenia spolu s kriminálnikmi, ktorých tam po celé roky posielal? No predsa jeho spoločník! Snáď ste si nemysleli, že úlohou sidekicka je zabávať vtipnými poznámočkami a blbým výrazom tváre? Omyl! Život najväčších hrdinov by sa bez sideckickov ocitol na vedľajšej koľaji a skončil rýchlejšie ako zistenie, že Qwark je jeden veľkohubý budižkničomu.


No a tak sa jedného dňa ocitá chudák Ratchet v tom väzení a Clank, najsexi spomedzi plechových z agentov široko ďaleko, mu dokáže, že agent jeho veličenstva je len trápnou paródiou skutočného superšpióna. Odhalenie vinníka a rozpletanie zákerného plánu, do ktorého je zapletený snáď každý zloduch vo vesmíre, vás zavedie do tlačítkového pekla a povláči naprieč celou galaxiou.Agent Clank, baby
Secret Agent Clank sa operia o výbušnú povahu série Ratchet & Clank, no vydáva sa aj po ceste stealth a praktík hodných agentov. Akcia a zakrádanie by sa v ideálnom prípade dopĺňali, neodporovali si. V Secret Agent Clank je vaša voľba vytiahnuť zbrane alebo pero naplnené atramentom na odstavenie laserov dopredu predurčená stavbou levelu a počtom nepriateľov v ňom. Stealth sa obmedzuje na tiché cupitanie pred kuželmi svetlometov, skrývanie sa za debny pred zrakmi nepriateľov, maskovanie sa za sochu a nakoniec tichý finiš vyvolaný stláčaním náhodne zobrazených tlačítok.Odstavte takto päticu stráží za sebou a pri ďalšom stretnutí rovno vytiahnete zbrane, ako by ste sa mali zaoberať stále rovnakým quick time eventom (vyťukávaním štvorice tlačítok). Neskôr sú otravné, opozerané a vo vybraných pasážach až smiešne zbytočné. Akoby autori nepočítali s alternatívnymi riešeniami, alebo testeri strojovito prechádzali jednotlivé levely. V jednom z nich môžete odstaviť dve stráže pri termináloch, na diaľku z nich privolať žeriavy a z hákov spustiť na obrnené veže ponorky, čím ich zničíte. No jedna z nich (opodiaľ) zostala stáť a dvere von sa napriek tomu neotvorili. Prečo? Pretože musíte všetko v miestnosti zničiť a to aj vtedy, ak už nemá kto aktivovať alarm a tým aj vežu!


Praktiky stealth tak nepriamo nahrávajú do karát zbraniam a ich doplnkovo spestrujúca úloha gameplayu sa vytráca do stratena. Podobné nepríjemnosti postihli aj sekcie, kde sa od vás vyžadujú rýchle reakcie, aby ste neprišli o život. Napríklad také deaktivovanie terminálu na diaľku pomocou smrteľných vrhacích motýlikov. Ak nemáte muníciu pri sebe, musíte sa vydať po elektrickej podlahe naboso. Bohužiaľ distribúcia muničných debien je skromnejšia a nie práve najšikovnejšie vyvážená. Stačí si zobrať takú chodbu plnú laserov. Aktivujete alarm, ten vás uväzní v klietke, kam vháňa plyn. Riešenie? S kufríkovým plameňometom prepáliť zámku. Ale čo ak v ňom nie je palivo? Kúpite ho cez príručné PDA. A čo ak som si ho ešte nekúpil, lebo je neskutočne drahé? Tak zomrieš a úroveň si reštartneš. Maličkosti, ale vedia vytočiť do nepríčetnosti.


Guitar stealth Hero
 Obtiažnosť v Secret Agent Clank je nastavená nanajvýš podozrivo. Konceptovo je hra jasne predurčená menej skúseným hráčom. Nadvláda minihier a časovo obmedzených úloh hovorí jasnou rečou, no ich náročnosť balansuje niekde medzi ľahkým strečingom, lámačom prstov a ešte-raz-skapem-a-rozbijem-to. Celá hra je postavená hlavne na challengoch, ktoré predlžujú hrateľnosť, ale dokážu svojou náročnosťou zároveň vyvolávať odpor k opätovnému prechádzaniu. Bránenie hrádze pred nájazdom nepriateľov počas 20 kôl je rovnako vyčerpávajúce ako séria misií s Ratchetom vo väzení, ktoré patria medzi najslabší článok hry. Eliminovanie väzňov, udržanie poriadku v sprchách, zabránenie rebélie vždy končí masakrom, počas ktorého neviete, kde je sever, tak je obrazovka zaplnená explóziami, útočiacimi nepriateľmi a čo ja viem čím ešte.


No a potom sú tu čoraz populárnejšie hrateľné cut-scény ala Guitar Hero. Rytmická časť je viac módnym výstrelkom ako zábavným spestrením. Noty sa presúvajú zľava doprava a majú tendenciu zaplniť notovú osnovu takým spôsobom, že zbesilo kombinujete medzi sebou tlačítka D-padu, symbolov a analogu. Že prvé pokusy končia reštartom, snáď netreba ani dodávať. Na opačnej strane stoja challenge za volantom vznášadla, či séria misií v koži Qwarka. Jeho najväčšie dobrodružstvá prežívate doslova teatrálne, na doskách divadla s patričnou dávkou preháňania.


Špeciálnu pozornosť si zaslúžia gadgetbots, malí robotíci, pomáhajúci Clankovi pri deaktivovaní rôznych obranných systémov. Zoznámiť ste sa s nimi už mohli v Tools of Destruction, tentoraz dostávajú väčší priestor a hľadanie riešenia vám príjemne ponamáha po všetkej tej streľbe mozog. Ani by sme sa nedivili, keby sa gadgetboti raz stali hrdinami vlastnej hry. Kombinácia logickej hry so skákačkou a špeciálnymi schopnosťami robotov mierne pripomínajúc Tokobots by sa vo veľkom svete určite nestratila.


Tri postavy, trojitá porcia zábavy?
 Odhliadnuc od challengov akoby Secret Agent Clank vypadol z oka série Ratchet & Clank. Za skrutky si rozširujete a zlepšujete zbraňový arzenál, ktorý sa častým používaním sám ugpraduje, v leveloch sú poschovávané zlaté skrutky na nákup kostýmov, čistíte planéty od nepriateľov a hľadáte odpovede naprieč celou galaxiou. Akcia nezostala nič dlžná odkazu série a tak sa vám rukami preženie tradičný kanón, mraziaca brokovnica, raketomet, magnetický mínomet, plazmový bič a pod. Najväčšie zmeny v zbraňovom arzenáli pochopiteľne postihli Clankovo vybavenie.

Vrhacie motýliky a atramentové pero na odstavenie laserov dopĺňa mäsožravá rastlina, bleskomet v dáždniku, kufríkový plameňomet či fotoaparát, cez ktorý môžete meniť svoju podobu a oklamať zraky stráží. Špiónska výbava je výborne navrhnutá a svoj účel by splnila na 100% nebyť tých nešťastne nadizajnovaných stealth pasáží.


Secret Agent Clank má toho veľa spoločného s Ratchet & Clank Size Matters a predsa sú tieto dve hry tak odlišné. Graficky a zvukovo vyšperkovaná paródia sveta superagentov nestíha udržať tempo diktované dynamickou akciou. Množstvo nových nápadov je realizovaných s prihliadnutím na čo najširšiu obec, čím trpí samotný základ – akcia. Dokonca sa môže zdať, že hra nie je nič iné, len zlepenec minihier a challengov, ktoré sa nevošli do predchádzajúcich dielov. Secret Agent Clank je dobrá voľba pre špiónov, ktorým vonia viac pach spálenej plazmy ako stealth.
Žádné komentáře