Server o hrách na PC , PS,X-BOX

Odkazy

Archív

Štatistika

TOPlist

» Videá


Herné štúdio Creative Assembly má vo svojom portfóliu kúsky naozaj zvučného mena. Veď, kto by nepoznal také zásadné stratégie ako Medieval, Medieval 2, Shogun a všetky ich datadisky či pokračovania.

Otravné titkanie budíka mi oznámilo príchod nového rána. Ďalší z plodných dní v Liberty City práve začal a zatiaľ čo v rádiu Lászlo opäť glosuje, hádžem na seba tepláky a vyrážam do ulíc. Pred domom mi parkuje fešné porsche (trofej a zároveň darček od kamoša Brucieho, maniaka do kreatínu a podobných scvrkávačov semenníkov) sadám doň a kým sa serkám s mobilom (u nás by zato bola pokuta, tak prečo si to neužiť vo virtuálnej realite?), už som na hlavnej výpadovke, smerujúcej na centrálny ostrov.

Ubisoft a Free Radical zvolili veľmi zvláštnu formu rétoriky pre reklamnú kampaň Haze – teasovanie kapelou Korn, ktorá už dlhé roky vodu nemúti ako v dobe, keď položila základy nu metalu, a prostredníctvom filmovaných propagandistických videí verbujúcich mladíkov do armády spásy nadnárodnej korporácie Mantel. Nešťastne zvolená kombinácia skutočného a neexistujúceho, čo si želá byť skutočným, vyvoláva zvláštny pocit – cítite sa podvedení, oklamaní.

Rovnaký a predsa odlišný – tí čo majú so streetballom skúsenosti, vedia, že to zároveň je, a aj nie je basketbal. Malé odlišnosti v pravidlách spôsobujú veľké zmeny v hre a možno aj pre to je v určitom okruhu ľudí streetball nesmierne populárny. Netreba sa preto čudovať, že sa tomuto športu venovalo už niekoľko hier, naposledy výborný NBA Street Homecourt.

Fenomén Škrteľ a viac už ani nemusím dodať, aby ste vedeli, o čom asi tento článok bude. Nie, nebude o náhradníkoch, vlastných góloch ani o zlých obchodoch, ale o futbale, ktorý aj napriek trvanlivej popularite začína isto iste stagnovať. Myslím teraz samozrejme ten herný, pričom dôkazom môjho tvrdenia nech je minuloročná nádielka pokračovaní, ani náznakom nevyvolávajúc takú vlnu nadšenia, ako kedysi.
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7